Biləsuvar Liseyi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biləsuvar Şəhər Milli Qəhrəman Mübariz Ağakərim Oğlu İbrahimov Adına Lisey Məktəb-Kompleksi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
»  Lisey üçün 1000-ə qədər sayaq
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Eyl. 04, 2012 7:20 am tarafından Shamkhal

» Nə ondan, Nə də bundan — Elə hamısından ッ
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Eyl. 04, 2012 7:20 am tarafından Shamkhal

» Sevgi Qanunları.
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeC.tesi Tem. 28, 2012 8:10 pm tarafından Shamkhal

» Bas agrisinda 9 ciddi siqnal
Heyatim bir film olsa Icon_minitimePaz Tem. 22, 2012 12:41 pm tarafından Shamkhal

» Dini kəlamlar......
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2012 12:44 pm tarafından Shamkhal

» Dusunulmemis addim
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2012 12:44 pm tarafından Shamkhal

» Mükəmməl Kişi və Qadın
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2012 12:23 pm tarafından Shamkhal

» Hansı canlıya çox oxşayırsan?
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2012 12:22 pm tarafından Shamkhal

» Ədəbi oyun....
Heyatim bir film olsa Icon_minitimeSalı Tem. 17, 2012 12:21 pm tarafından Shamkhal

» Mudrik fikirler
Heyatim bir film olsa Icon_minitimePtsi Tem. 16, 2012 11:03 am tarafından Shamkhal

En iyi yollayıcılar
Shamkhal
Heyatim bir film olsa Vote_lcapHeyatim bir film olsa Voting_barHeyatim bir film olsa Vote_rcap 
░▓█aLoNe_kİlLeR█▓ ░
Heyatim bir film olsa Vote_lcapHeyatim bir film olsa Voting_barHeyatim bir film olsa Vote_rcap 
Aytac
**GLADIATOR**
Only Me
Сын Кавказа
Anket
Ən çox sevdiyiniz fənn hansıdır?
Kimya
Heyatim bir film olsa Vote_lcap29%Heyatim bir film olsa Vote_rcap
 29% [ 2 ]
Biologiya
Heyatim bir film olsa Vote_lcap0%Heyatim bir film olsa Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Fizika
 0% [ 0 ]
Coğrafiya
Heyatim bir film olsa Vote_lcap14%Heyatim bir film olsa Vote_rcap
 14% [ 1 ]
Tarix
Heyatim bir film olsa Vote_lcap14%Heyatim bir film olsa Vote_rcap
 14% [ 1 ]
Riyaziyyat
Heyatim bir film olsa Vote_lcap43%Heyatim bir film olsa Vote_rcap
 43% [ 3 ]
Azərbaycan dili
 0% [ 0 ]
İngilis Dili
 0% [ 0 ]
Rus dili
 0% [ 0 ]
Ədəbiyyat
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 7

Heyatim bir film olsa

2 posters
YazarMesaj
Shamkhal
Moderatör
Moderatör
Shamkhal

Heyatim bir film olsa Empty
MesajKonu: Heyatim bir film olsa   Heyatim bir film olsa Icon_minitimeÇarş. Tem. 04, 2012 3:03 pm

• Həyatım bir film olsa
    Mən çox filmlərə baxmışam və demək olar ki, çoxunda xoşbəxt sonluqla qarşılaşmışam. Həmişə filmlərə baxanda demişəm kaş mənim həyatım da bir film olardı...
    Həyatım bir film olsa – nə olur olsun, nə keçir keçsin yenə də sonda xoşbəxt olacaqdım...
    Həyatım bir film olsa – istədiyim vaxt həyatımı 1 il sonraya ala biləcəkdim.
    Həyatım bir film olsa – İstədiyim insanları həyatımdan onlar heç vaxt olmamış kimi silər və onlarla heç vaxt qarşılaşmazdım...
    Həyatım bir film olsa - İstədiyim yerə istədiyim vaxt gedib-gələ bilərdim..
    Amma bir şeyi bilirəm bunlar yalnız filmlərdə olur. Düzdür deyirlər ki, filmin özü də bir həyatdır, amma sonu həmişə yaxşı bitən bir həyat deyil.
    Kaş həyat yalnız xəyallardan ibarət olardı, istədiyimiz xəyallar gerçəkləşər, həyatımızı istədiyimiz kimi yaşayardıq. Amma bu da mənim bir xəyalımdır.

Filmlərin əvvəlcədən yazılmış bir ssenarisi var...Amma həyatın bir ssenarisi yoxdur, biz filmlərdə olduğu kimi sonunu bilərək yaşamırıq həyatımızı, sonunu bilmədən yaşayırıq. Ona görə də bəzən səhvlər edirik, incinirik, ağlayırıq... Sonu olmayacaq bir insana bel bağlayırıq...

Mən hərdən həyatımın sonunu və ya başladığım bir işin sonunu bilmək istəyirəm. Amma sonra fikirləşirəm bəlkə bunun sonunda xoşbəxt olmayacağam və ya ümidim qırılacaq əvvəlcədən bilməyim daha pisdir. Ona görə də həyatımızı yaşayırıq səssiz-səmirsiz...
    Mən həmişə ümid edirəm, çünki yaşayıram və ölənə qədər də ümid edəcəm. Kaş həyatım bir film olsa ümid etsəm və ümidlərim gerçəkləşsə...
    Çox vaxt filmin baş qəhrəmanı filmin sonuna qədər yaşayır, çünki ssenarist düşünür ki, filmin təməli budur. Mən də istərdim ki, tamaşaçılarım – yəni ətrafımdakılar mənə maraq bəsləsin, məni sevsin və mənə dəyər versinlər.

Mən öz filmim də həmişə baş roldakı kisi olaraq qalmaq istəyirəm, kiməsə boyun əymək, hansısa insanlara görə pis rolu canlandırmaq məcburiyyətində qalmaq istəmirəm...
    Və mən düşünürəm bəlkə də həyatım bir film olsa çox maraqsız həyat yaşayaram, tamaşaçılarım mənim həyatdakı rolumun sonunu təxmin edə bilərlər.

Mən yalnız xoşbəxt olmaq, heç kimdən aslı olmamaq, öz sevdiyim insanla rahat, azad həyat yaşamaq istəyirəm filmlərdə olduğu kimi xoşbəxt sonluqla bitən həyat...
░▓█aLoNe_kİlLeR█▓ ░
Admin
Admin
░▓█aLoNe_kİlLeR█▓ ░

MesajKonu: Geri: Heyatim bir film olsa   Heyatim bir film olsa Icon_minitimeÇarş. Tem. 04, 2012 3:19 pm

əladı
Shamkhal
Moderatör
Moderatör
Shamkhal

MesajKonu: Geri: Heyatim bir film olsa   Heyatim bir film olsa Icon_minitimeÇarş. Tem. 04, 2012 3:21 pm

cox sag ol

Heyatim bir film olsa
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MƏHƏMMƏD PEYĞƏMBƏR haqqında yeni film cekilir